Відразу обмовимося, для дітей ніяких критичних недоліків у занять дзюдо немає - можливо, варто очікувати тимчасові складнощі, ймовірно, незвичні навантаження, але точно не мінуси. А ось переваг у цього виду єдиноборств дуже багато. Але про все по-порядку: тренування з дзюдо можна починати приблизно з 4 років, в цьому віці дітям вже досить цікаво осягати щось нове, і в той же час дитина буде вчитися концентрувати увагу на поставлених тренером завданнях.
ЩО ДИТИНА ОТРИМУЄ ВІД ЗАНЯТЬ ДЗЮДО
Заняття дзюдо для дітей не можна звести лише до розучування прийомів, характерних для цього виду єдиноборств. Дитина вчиться багато чому: від звичок правильно харчуватися до вибудовування здорових, коректних взаємин в колективі. Серед усіх видів боротьби саме дзюдо допомагає у вихованні особистих якостей, оскільки заняття спрямовані на всебічний розвиток дітей. Це ненаголошений вид боротьби, спрямований більше на стримування зовнішньої агресії, а не на її прояв в сторону противника. Заняття дзюдо однаково добре підходять хлопчиками і дівчаткам саме через відсутність ударів, травм, а додатково, з найпершого тренування, всі вчаться правильно групуватися при падіннях. Якщо говорити про конкретні позитивні моменти, почати варто з того, як проходять заняття.
БЕЗПЕКА
М'які мати (татамі), спеціальний одяг, відсутність взуття, будь-якого виду зброї, ніяких ударів в голову, живіт - сенс застосування прийомів в цьому виді спорту полягає в умінні використовувати слабкості суперника і впевненому володінні техніками захоплень, підсічок. Це низько травматичний вид єдиноборств, Травми в дзюдо отримати все ж можна, жоден вид спорту без цього не обходиться. Але варто взяти до уваги, що з усіх бойових мистецтв саме це є найменш травмонебезпечним. Найбільш ймовірні пошкодження - забої, розтягнення, вивихи кінцівок, тобто ті, що не потребують госпіталізації або звернення за екстреною медичною допомогою. Рідкісними вважаються струсу, переломи теж скоріше виключення з статистики. У змаганнях на кожну 1000 поєдинків доводиться приблизно 40 травм, і такі показники щодо будь-якого іншого виду спорту вкрай малі.
ХОРОША ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА
Зовсім не обов'язково виховувати з дітей чемпіонів, хоча таку можливість японське бойове мистецтво надати теж може: дзюдо входить в список Олімпійських дисциплін. Цей вид спорту відкриває перед дитиною можливості правильного розвитку кістково-м'язового каркаса, поліпшення гнучкості, фізичної витривалості і хорошою реакції
ПОЛІПШЕННЯ КОГНІТИВНИХ ФУНКЦІЙ
Простіше кажучи, діти вчаться сприймати інформацію, аналізувати її та приймати найкращі рішення в поточній ситуації. Без цього успіху в поєдинках добитися не вийде. Дзюдо - це боротьба з обов'язковим вибудовуванням тактики перемоги, вивчення переваг і слабких сторін суперника, продумування можливих сценаріїв поєдинку. Тренування сприяють розвитку у дитини координації, реакції, вчать правильно управляти тілом: наприклад, робота вестибулярного апарату і функції мозочка у маленьких спортсменів виявлені помітно краще, ніж у однолітків, провідних пасивний спосіб життя.
ДИСЦИПЛІНА
Будь-спорт - це дотримання режиму харчування, розпорядку дня. Дитина вчиться правильному плануванню свого часу, відповідальності за власний вибір, розподілу навантаження між школою і секцією дзюдо. Ці якості завжди знадобляться йому і в дорослому житті, допоможуть досягти успіху в побудові кар'єри. Виховання волі до перемоги буде найбільш конструктивною, якщо є розуміння власних можливостей. Приклади непрофесійної мотивації - перемогти за всяку ціну, тренуватися більше, ніж можеш, не думати про наслідки, а робити тут і зараз. Мистецтво дзюдо - це спорт і філософія, стратегія гнучкості і цілеспрямованості, розумне застосування фізичної сили.
САМОЗАХИСТ
Згадані вище якості лежать в основі самої ідеї дзюдо: про ненапад першим, а вчитися зупиняти прояви зовнішньої агресії, не завдаючи при цьому фізичного збитку нападнику. Сенс цього виду єдиноборства - використовувати силу суперника проти нього самого, а не застосовувати власні вміння не потрібні.
Самозахист має свої плюси, але варто пам'ятати, що це не панацея, якщо будь-яка людина потрапляє в коло агресорів. Володіння прийомів тільки з дзюдо впоратися допоможе дуже умовно, особливо, якщо суперників кілька, і хтось із них має зброю. Варто відзначити, що в цьому випадку жодна з популярних єдиноборств не буде ефективним.
На заняттях дитина в будь-якому випадку навчиться постояти за себе, і цей навик служить завоювання авторитету в школі, серед друзів, в компанії. Дівчаток дзюдо привертає такими ж можливостями не менш: в сучасному світі, де буллінг, переслідування і безпідставні нападки дітей один на одного стали одним з етапів дорослішання, володіння прийомами єдиноборств є безперечною перевагою.
ПСИХОЛОГІЯ ОСОБИСТОСТІ
Цей вид єдиноборств заснований на тісній взаємодії спортивних навичок, звички до дисципліни і обгрунтованого застосування своїх сил в різних ситуаціях. Дитина вчиться не просто кидкам, підсічки і відточує володіння іншими прийомами, тренер приділяє велику увагу вихованню розумності, вмінню контролювати власні емоції. Дуже корисна навичка, якщо згадати, що будь-який удар, навіть зроблений з метою самозахисту, може привести до травми або незворотних наслідків для нападника. Нагадаємо: дзюдо - безударний техніка вибудовування захисту.
Такими будуть основні переваги цього виду бойового мистецтва. Звичайно, варто враховувати індивідуальні риси характеру дитини, стан його здоров'я і наявність бажання займатися дзюдо хоча б кілька місяців. Тільки так можна зрозуміти, наскільки японський стиль боротьби близький і цікавий для подальшого вивчення.
Comments